SAĞLIK RAPORU ALMA İŞLEMİ

Sağlık Raporu kursa kayıt olurken istenilen evraklardan biri olup, kursa başlamadan önce alınması gerekmektedir. “Silahlı veya Silahsız  Özel Güvenlik Olur”  ibareli sağlık raporunun Devlet veya Üniversite  hastanelerinden ve heyetten alınması gerekmektedir.
Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur ibareli sağlık raporu için
1- DAHİYİYE
2- GENEL CERRAHİ
3- GÖĞÜS HASTALIKLARI
4- KULAK BURUN BOĞAZ HASTALIKLARI
5- GÖZ HASTALIKLARI
6-ORTAPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
7- SİNİR SİSTEMİ HASTALIKLARI VE BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
8- RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
9- CİLT HASTALIKLARI
Bölümlerinde muayene olup, Bu servislerden sağlam raporu alıp, SİLAHLI VEYA SİLAHSIZ ÖZEL GÜVENLİK  GÖREVLİSİ OLUR  İbareli  rapor almak gerekmektedir.

Muğla Üniversite Hastanesinden veya Menteşe Devlet hastanesinden veya heyet oluşturan herhangi bir devlet hastanelerinden  rapor almak için 182’den   veya https://m.hastanerandevu.gov.tr/  adresinden SAĞLIK KURULU dan  adınıza randevu alamak  gerekir. Hafta içi her gün muayene olabilirsiniz, Muayene sonucu evrakınızı sağlık kuruluna teslim etmeniz gerekmektedir. Evrakları teslim ettikten  3-4 gün sonra Raporunuz E-Devlet hesabınıza gönderilmektetir. E-Devlet şifrenizle  Barkotlu olarak çıktı alıp kayıt için kullanabilirsiniz. Çıktı alma konusunda kayıt yaptıran öğrencilerimize Kursumuzda gerekli yardım yapılmaktadır.    Üniversite hastanesinde rapor ücreti silahlı/silahsız 1.200,00 liradır. sigortalı  olsanız da özel işlem olduğu için bu ücreti ödemek gerekmektedir. Hastaneler randevu için bir hafta on gün sonrasını veriyor. biran önce randevu almanızı önemle hatırlatırız.
ÖZEL HASTANELERDEN ALINAN RAPORLAR GEÇERSİZDİR.   Kayıt yaptıracak kursiyerlerimizin bilgisine sunulur…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.